شیائومی سرانجام نسخه پایدار آپدیت MIUI 12 را برای ۱۳ مدل گوشی خود منتشر کرد. این نسخه، تمام ویژگی‌های نسخه نهایی ام آی یو آی ۱۲ را شامل می‌شود.

ام آی یو آی ۱۲ برای اولین بار در آوریل امسال معرفی شد و از آن زمان، کمپانی شیائومی نسخه‌های آزمایشی آن را برای دو مدل گوشی خود در چین و البته برخی نقاط جهان ارسال می‌کرد. به تازگی شنیده بودیم که نسخه پایدار این به‌روزرسانی برای گوشی های مدل می ۹، می ۹ پرو ۵G، می ۱۰ Youth، ردمی کی ۳۰ ۵G و ردمی کی ۳۰ پرو Zoom منتشر شده است. اکنون به نظر می‌رسد شیائومی نسخه پایدار آپدیت MIUI 12 را برای مدل‌های بیشتری نیز منتشر کرده است.

اولین موج عرضه‌ی این به‌روزرسانی که از ۲۸ ژوئن صورت گرفته، ۱۳ مدل مختلف را شامل می‌شود. این مدل‌ها شامل گوشی‌های زیر هستند که اکنون کاربران آن‌ها می‌توانند طعم ام آی یو آی ۱۲ را بچشند.

دریافت کنندگان نسخه پایدار آپدیت MIUI 12
می ۱۰ پرو
می ۱۰
می ۱۰ Youth Edition
ردمی کی ۳۰ پرو
ردمی کی ۳۰ ۵G
ردمی کی ۳۰
ردمی کی ۲۰ پرو Exclusive Edition
ردمی کی ۲۰ پرو
ردمی کی ۲۰
کاربرانی که صاحب یکی از گوشی‌های نام برده هستند، می‌توانند با رفتن به صفحه تنظیمات گوشی خود و سپس مسیر My Devices > About Phone، دریافت کردن یا نکردن این آپدیت جدید را بررسی کنند. هرچند شیائومی برای شلوغ نشدن بیش از حد سرورهای خود، تصمیم گرفته از امروز این به‌روزرسانی را از طریق OTA برای گوشی‌هایش منتشر کند.

رابط کاربری جدید کمپانی شیائومی برای گوشی‌هایش دارای سبک طراحی جدید مینیمال، امکانات جدید برای محافظت هرچه بهتر از حریم خصوصی کاربران نظیر اجازه دسترسی در لحظه هنگام فعالیت اپلیکیشن‌ها، عملکرد بهتر مالتی‌تسکینگ با اجرای اپلیکیشن‌ها به صورت تصویر در تصویر، ده‌ها تم و پس زمینه‌ی جدید است.

البته MIUI 12 همچنان در دست توسعه است و انتظار می‌رود نسخه‌ی نهایی آن به زودی برای تمام گوشی‌های سازگار شیائومی در سراسر جهان منتشر شود.